Płock: do 12 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w DPS

W Domu Pomocy Społecznej (DPS) w Płocku (Mazowieckie) do 12 osób zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem. Obecnie jest to siedmiu mieszkańców i pięciu pracowników. Chorzy pensjonariusze leczeni są poza placówką.
„Dyrektor Domu Pomocy Społecznej +Przyjaznych Serc+ w Płocku informuje, że na dzień 30.09.2020 r. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest 7 wśród mieszkańców oraz 5 wśród pracowników. Wszyscy mieszkańcy, którzy uzyskali wynik testu dodatni są leczeni poza placówką. Pracownicy pozostają pod nadzorem sanepidu” – podano w środowym komunikacie.
Badania w kierunku koronawirusa wśród mieszkańców i personelu płockiego DPS przeprowadzono w minioną sobotę po tym, jak dzień wcześniej otrzymano pozytywny wynik testu wykonanego u jednej z pensjonariuszek, która trafiła do szpitala. Pierwsze wyniki potwierdziły zakażenie u pięciu innych pensjonariuszy i czterech osób z personelu – wszystkich skierowano do izolacji. Na kwarantannę skierowano dodatkowo 13 pracowników.
W ostatnim czasie płocki DPS, który zatrudnia w sumie ok. 80 osób, pracujących w systemie zmianowym, opiekował się 80 pensjonariuszami. Testami w kierunku koronawirusa, które wykonano tam w minioną sobotę, objęto wszystkich podopiecznych i cały personel placówki.
Jak informował wcześniej dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku Cezary Dusio, w związku z sytuacją zaistniałą w DPS, już w zeszłym tygodniu wdrożono tam przygotowaną uprzednio procedurę, m.in. pensjonariuszy placówki podzielono na grupy, które nie mają ze sobą kontaktu.


 

Źródło: PAP