Piła: Rozmawiano o dostępności pilskiego Aquaparku

Czy osoby niewidome i słabowidzące mogą bez obaw i barier korzystać z atrakcji wodnych i strefy fitness w pilskim aquaparku?
Temu zagadnieniu służyło spotkanie osób z niepełnosprawnością narządu wzroku z kierownictwem i pracownikami obiektu, które odbyło się w ubiegły piątek. Inicjatorem spotkania byli  Pani Danuta Nowak-Bogusławska – specjalista ds. badań i rozwoju sprzedaży oraz Pan Marian Martenka – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Piły ds. Rodziny, Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.
Pan prezes  Krzysztof Kijak wspólnie z Panią Danutą Nowak-Bogusławską oprowadzili osoby niewidzące i niedowidzące po obiekcie i bardzo dokładnie omówili poszczególne strefy, także te przeznaczone wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami. Ze strefą fitness zapoznała niepełnosprawnych pani Mirosława Gapińska.
Obiekt przeszedł pozytywną opinię osób niepełnosprawnych jako obiekt w pełni dostępny dla osób niewidomych i słabowidzących. Jednocześnie zaproponowano kilka  rozwiązań i  usprawnień, które wzmocnią dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.
To była również dobra okazja do dyskusji o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami i możliwych przedsięwzięciach sportowo-rekreacyjnych w obiekcie Aquapark Piła.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że wszelka aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka. Ruch i pływanie mogą okazać się najlepszym lekarstwem na różnego rodzaju dolegliwości oraz zapobiegać izolacji osób z niepełnosprawnością narządu wzroku.


 

Źródło: UM Piła / M. Martenka