Piła: Punkt Spisowy w Atrium Kasztanowa

Atrium Kasztanowa we współpracy z pilskim Urzędem Statystycznym udostępnia mieszkańcom Mobilny Punkt Spisowy. Każdy, kto jeszcze nie dopełnił obowiązku spisowego, może to zrobić do końca września, na stanowisku znajdującym się w głównym hallu galerii, obok sklepu Bytom. Inicjatywa przeprowadzana jest w  ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
Do 30 września 2021 r. na terenie całego kraju przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i  Mieszkań 2021. Spis obejmuje wszystkich obywateli, a udział w nim jest obowiązkowy. Dlatego każda osoba, która jeszcze nie wypełniła obowiązku spisowego, ma możliwość to zrobić do końca września, podczas wizyty w centrum handlowym Atrium Kasztanowa.
Punkt obsługiwany jest przez pracowników Urzędu Statystycznego w Pile, którzy na miejscu pomogą chętnym dokonać spisu powszechnego. Do poprawnego wypełnienia formularza potrzebny jest jedynie dowód osobisty, a sama czynność trwa około 10 minut. Więcej informacji na temat spisu znajduje się na stronie spis.gov.pl.
Z Mobilnego Punktu Spisowego w Atrium Kasztanowa można skorzystać codziennie (z wyjątkiem niedziel), do 30 września, w godz. 12.00 – 18.00.
– Do końca miesiąca każda osoba ma czas, aby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i  Mieszkań. Dlatego zachęcamy mieszkańców, którzy jeszcze nie wywiązali się z obowiązku przekazania danych w  ramach NSP do skorzystania z takiej możliwości w naszym centrum. Atrium Kasztanowa to popularne i  dobrze skomunikowane z resztą miasta miejsce, w którym przy okazji zakupów można sprawnie wypełnić obowiązek spisowy. Pomogą im w tym urzędnicy, którzy służą radą i  chętnie udzielą dodatkowych informacji – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Atrium Kasztanowa jest kolejnym centrum handlowym z Grupy Atrium, w którym uruchomiono mobilny punkt spisowy dla mieszkańców. Do tej pory podobne stanowiska powstały w Atrium Biała, Atrium Copernicus i Atrium Molo.


 

Źródło: inf. pras.