Pracownik administracji DPS w Wadowicach zachorował na Covid-19

U jednej z pracownic administracji domu pomocy społecznej w Wadowicach (woj. małopolskie) potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. 12 osób, które miały z nią styczność, trafiło na kwarantannę. Podopieczni są bezpieczni – podało w czwartek starostwo w Wadowicach.
„Zakażona jest tylko jedna osoba. Przebywała od ponad tygodnia na zwolnieniu lekarskim i w jego trakcie pobrano wymaz. Okazał się dodatni. Pracownicy administracji, z którymi ta osoba miała kontakt – w ramach profilaktyki i w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Domu – zostali poddani kwarantannie. Pobrano próbki do badań. Otrzymaliśmy już 10 wyników. Są ujemne” – powiedziała wicestarosta Beata Smolec.
Jak podkreśliła, podopieczni są bezpieczni. „Osoba chora nie miała kontaktu z pensjonariuszami oraz z personelem, który bezpośrednio się nimi opiekuje” – zaznaczyła.
Smolec dodała, że wadowicki DPS nadal działa. Pod opieką znajduje się w nim ponad 100 osób. W większości to osoby z przewlekłymi schorzeniami psychicznymi. „Mieszkańcy i pracownicy są na bieżąco badani. Nie stwierdzono dotychczas żadnych objawów zewnętrznych choroby. Nikt nie ma nawet podwyższonej gorączki” – wyjaśniła.


 

Źródło: PAP / Marek Szafrański