Klocki Lego z alfabetem Braille-a zostaną wprowadzone na rynek w dwudziestu krajach w ciągu najbliższych sześciu miesięcy

O projekcie Fundacji Lego pod nazwą Lego Braille Bricks pisaliśmy w kwietniu 2019 r., bo to właśnie 24 kwietnia 2019 r. na konferencji Sustainable Brands Conference w Paryżu we Francji grupa kapitałowa Lego oraz działająca przy niej fundacja, zaprezentowały koncepcję klocków Lego z literami alfabetu Braille-a.
Koncepcja LEGO Braille Bricks została po raz pierwszy zaproponowana Fundacji LEGO w 2011 roku przez Duńskie Stowarzyszenie Niewidomych i ponownie w 2017 roku przez brazylijską Fundację Doriny Nowill dla Niewidomych. Od tego czasu został on ukształtowany w ścisłej współpracy między stowarzyszeniami niewidomych z Danii, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Norwegii, a pierwsze prototypy były do tej pory w tych samych krajach testowane.
20 sierpnia 2020 r. Grupa Lego i Fundacja Lego oficjalnie ogłosiły premierę brajlowskich klocków Lego w siedmiu krajach: Brazylii, Danii, Francji, Niemczech, Norwegii, Wielkiej Brytanii i USA.
Do 2021 roku mają powstać dodatkowe cztery wersje językowe, a klocki Lego z alfabetem Braille-a zostaną wprowadzone do użytku docelowo w 20 krajach.


 

Źródło: Biuro Prasowe Lego® / mir.org.pl mat. archiwalne