Warszawa: Będą taksówki dla osób z niepełnosprawnościami

W ramach pilotażowej akcji miasto podpisało umowę na przewóz taksówkowy dla osób z niepełnosprawnościami, które nie muszą korzystać ze specjalistycznego transportu. Zryczałtowana opłata wyniesie 15 zł za przejazd taksówką w jedną stronę do 30 km na terenie Warszawy i do 20 km poza granicami miasta.
W tym roku zaplanowano ponad 29 tys. kursów na przewóz osób z niepełnosprawnościami. W ramach uzupełnienia transportu specjalistycznego i po podpisaniu umowy na przejazdy taksówkami, miasto zapewni możliwość skorzystania z dodatkowego przewozu niespecjalistycznego.
Mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z usługi jeszcze w lipcu – przewóz taksówkowy będzie realizowała firma WAWA Taxi Sp. z o.o. Wartość umowy obowiązującej do grudnia br. wyniesie blisko 1 mln zł. Do obsługi przewozu osób z niepełnosprawnościami firma udostępni odrębny numer telefonu.

Kto będzie mógł skorzystać z usługi?

Z przejazdów taksówkami będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy z niepełnosprawnościami:

  1. – posiadający ważne orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej, intelektualnej w stopniu znacznym lub umiarkowanym;
  2. – posiadający ważne orzeczenie o zaliczeniu do I lub II grupy inwalidzkiej

oraz osoby posiadające orzeczenie o niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji wydane na podstawie ustawy o emeryturach i rentach.
Kursy będą realizowane w godz. 6.00 – 23.00 w dni powszednie oraz w niedziele i święta z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Zryczałtowana opłata za kurs wyniesie 15 zł za przejazd w jedną stronę maksymalnie do 30 km na terenie Warszawy oraz do 20 km od granic miasta – Ratusz pokrywa pozostałą kwotę za przejechane kilometry. W przypadku kursu powyżej 30 km na terenie miasta oraz 20 km od jego granic, za każdy kolejny przejechany kilometr opłatę poniesie osoba korzystająca z przejazdu – wg stawek taryfowych operatora.
Zapoznaj się z regulaminem przewozów


 

Źródło: UM Warszawa