Lublin: Opiekunowie dorosłych osób z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z ulgi na przejazdy komunikacją miejską

Miasto Lublin pracuje nad rozszerzeniem katalogu osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Opracowywane rozwiązanie ma umożliwić skorzystanie z bezpłatnych przejazdów rodzicom i opiekunom osób z niepełnosprawnościami powyżej 26. roku życia. Będzie to uprawnienie kierowane szczególnie do opiekunów osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności uczęszczających do dziennych placówek terapeutycznych. Planowane zmiany są odpowiedzią na prośbę rodziców dorosłych osób z niepełnosprawnościami.
Obecnie z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską korzystają opiekunowie osób z niepełnosprawnościami ze znacznym stopniem niepełnosprawności wyłącznie w czasie przejazdu z osobą niepełnosprawną, a także opiekunowie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, do ukończenia 26. roku życia. Uprawnienie obowiązuje na trasie z miejsca zamieszkania niepełnosprawnego do placówki oświatowej, ośrodka terapii, ośrodka rehabilitacji, ośrodka wsparcia oraz warsztatu terapii zajęciowej, w drodze do i z powrotem.


 

Źródło: UM Lublin