Kraków: Podwójnie wykluczeni/one. Poradnik na czas pandemii

W czasach pandemii COVID – 19, każdy z nas przeżywa trudny czas. Poczucie strachu, zagrożenia, stres związany ze zdrowiem, pracą i finansami towarzyszą nam każdego dnia.
Wielu osobom uczucie osamotnienia, wykluczenia i izolacji nie jest obce, bo jako przedstawiciele mniejszości narażonych na wykluczenie doświadczali/ły tego niestety także przed koronawirusem. Z tego względu, ostatni czas może być tym bardziej trudny, kiedy często utracone zostało bezpośrednie wsparcie społeczności, przyjaciół i przyjaciółek oraz środowisk. Rada ds. Równego Traktowania działa na rzecz miasta otwartego, wolnego od dyskryminacji i nietolerancji, miasta, gdzie każdy czuje się u siebie.
Dlatego, chcąc zadbać o to, by nikt nie czuł, że pozostał bez wsparcia w tym ciężkim okresie, Rada przygotowała specjalny poradnik na czas pandemii, o pomocy dedykowanej dla grup narażonych na wykluczenie, dla osób z niepełnosprawnością, dla osób doświadczających przemocy, dla osób LGBT + oraz dla obcokrajowców i obcokrajowczyń, gdzie zebrane zostały wszystkie kluczowe informacje, porady, numery telefonów i publikacje, które mogą się przydać w pandemicznej rzeczywistości.
Poradnik w wersji dla osób niewidomych i słabowidzących.


 

Źródło: BIP UM Kraków