„Wyborczy rentgen z Fundacją Mir” – Marek Jakubiak

Urodził się 30 kwietnia 1959 r. w Warszawie. Syn Marii i Franciszka.
Marek Jakubiak – człowiek, dla którego rodzina jest najważniejsza, a szczególnie los dzieci. Nie boi się prezentować poglądów w obronie ich praw, narażając się na krytykę niektórych środowisk. Konsekwentnie promuje polską historię i tradycyjne wartości. Stworzył grupę browarów regionalnych. Wprowadzając na rynek jako pierwszy piwo niepasteryzowane o nazwie Ciechan Wyborne dokonał przebudzenia piwnego w Polsce. Reanimując nieczynny Browar w Ciechanowie, wbrew trendom rynkowym, postawił na piwa niepasteryzowane z krótkim, 30-dniowym okresem przydatności do spożycia. Odniósł ogromny sukces jakością złotego trunku, bez reklamy i z ograniczoną dystrybucją – piwo warzone w małym Browarze Ciechan podbiło serca i podniebienia Polaków, a mocna polska marka Ciechan dziś jest symbolem przedsiębiorczości.
W roku 1980 ukończył Szkołę Chorążych Centralnego Ośrodka Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych w Oleśnicy na kierunku eksploatacja samolotów i śmigłowców na wydziale lotnictwo oraz policealne studium zawodowe na kierunku organizacja pracy kulturalno-oświatowej (1987). Był żołnierzem zawodowym Sił Powietrznych i pracował jako technik przy obsłudze naziemnej samolotów myśliwskich. Na rok przed odejściem na emeryturę złożył wniosek o możliwość równoległego studiowania w szkole wyższej, na co przełożeni nie wydali mu zgody. Odszedł z wojska w stopniu starszego chorążego w 1991.
Po 1991 roku prowadził w Warszawie własną firmę teletechniczną montującą telewizję kablową, przejętą przez Porion, a następnie Aster City Cable. W 2002 Marek Jakubiak wykupił od koncernu Brau Union Browar w Ciechanowie i na bazie ciechanowskiego zakładu piwowarskiego zbudował w ciągu kilku lat przedsiębiorstwo branży browarniczej, a później holding BRJ w którego skład wchodziły Browar Ciechan, Browar Lwówek, Browar Tenczynek, Browar Bojanowo, Browar Biskupiec(prace wstrzymane)
Marek Jakubiak realizuje nie tylko swoje cele biznesowe, ale również angażuje się społecznie na wielu polach, działa charytatywnie, jest patriotą dumnym z historii Polski. Z pasją zaszczepia ducha historii Polski w osobach, które spotyka na swojej drodze. Dba o to, by Polacy nie zapomnieli o znamienitej historii kraju i byli dumni ze swojej przeszłości. Jest pomysłodawcą i inicjatorem akcji Husaria przed Pałac, która dziś zrzesza już blisko 66 tysięcy osób.
Przy współpracy z Szymonem Kołeckim w listopadzie 2011 r. powstał Klub Sportowy Ciechan i Szymon Kołecki. Dzięki sponsoringowi Browaru Ciechan we wrześniu 2012 r. rozpoczął swoją działalność pierwszy dział sportowy klubu: sekcja Podnoszenia Ciężarów. Klub jest nastawiony na promocję sportu wśród dzieci i młodzieży, trenuje przyszłych olimpijczyków w podnoszeniu ciężarów i rugby.
Marek Jakubiak jest osobą, która lubi ludzi, drzwi jego browarów są zawsze otwarte dla zwiedzających, w szczególności osób zaangażowanych społecznie, mających wpływ na kształtowanie postaw i zachowań młodzieży. Często sam oprowadza gości w zajmujący sposób opowiadając o swoich pasjach historii i piwowarstwie. Ciechanowski browar odwiedziło wiele znamienitych osób ze świata kultury oraz polityków. W październiku 2013 r. Browar Ciechan, miał zaszczyt gościć w swoich progach Prezydenta RP.
Duża aktywność przedsiębiorcy i jego pozazawodowa działalność została przypieczętowana licznymi dyplomami i podziękowaniami, między innymi od PCK, Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Marszałka Województwa Mazowieckiego czy od Warszawskiej Izby Przedsiębiorców.
W latach 2015 – 2019 był Posłem VIII kadencji z list Kukiz’15, Kandydatem w Wyborach na Prezydenta Miasta Warszawy w których zajął trzecie miejsce, Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji ds. VAT, W okresie tym, był również wiceprzewodniczącym wielu komisji i zespołów sejmowych min. Komisji Ministerstwa Obrony Narodowej. W ocenie internautów zajął 42/460 miejsce w ocenie Posłów VIII kadencji.

Obietnice wyborcze:

Brak informacji


 

Źródło: www.federacjadlarp.org / www.marekjakubiak2020.pl