Mazowieckie: koniec epidemii koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu

Wszystkie osoby z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu (Mazowieckie), u których ponad dwa tygodnie temu wykryto koronawirusa, mają negatywne wyniki testów – przekazał PAP w sobotę starosta białobrzeski Sylwester Korgul.
Ostatnie wyniki testów przyszły w sobotę. „Mamy potwierdzenie, że 81 osób przebywających w domu pomocy społecznej, czyli 65 pensjonariuszy oraz 16 pracowników, ma wyniki ujemne” – powiedział starosta białobrzeski.
Zdaniem starosty po świętach sytuacja kadrowa w DPS powinna się zacząć normalizować. Powoli zaczną wracać do pracy wszyscy pracownicy objęci kwarantanną.
W planach jest także dezynfekcja całego budynku. „Będzie ona przeprowadzona sukcesywnie, w sposób bezpieczny dla pensjonariuszy i personelu” – zapewnił starosta.
Epidemia koronawirusa wybuchła w DPS w Niedabylu w pow. białobrzeskim ponad dwa tygodnie temu. 28 marca starosta białobrzeski poinformował, że 60 osób z tej placówki jest zarażonych koronawirusem. Wynik dodatni miało 52 podopiecznych i 8 pracowników.
Pomoc do ośrodka popłynęła z różnych stron, m.in. środki ochronne, tj. maseczki, termometry i płyny do dezynfekcji, przekazał resort sprawiedliwości i Służba Więzienna.


 

Źródło: PAP / Ilona Pecka