Koronawirus w Poznaniu: miasto uruchomiło Telefon Serdeczności dla samotnych seniorów

Telefon Serdeczności ma pomóc samotnym seniorom w Poznaniu przetrwać trudny czas izolacji z powodu koronawirusa. Taką usługę uruchomiło miasto; specjalną linię obsługują pracownicy Zespołu Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu.
Jak wyjaśniła Aleksandra Gracjasz z poznańskiego Centrum Inicjatyw Senioralnych, na czynny pod numerem 691 870 091 Telefon Serdeczności zadzwonić mogą starsi mieszkańcy miasta, którym doskwiera izolacja i chcieliby z kimś porozmawiać. Zapewniła, że po drugiej stronie słuchawki czekać będzie gotowy do wszelkiej pomocy kompetentny rozmówca.
„Numer obsługiwany jest przez kilka osób, które pełnią czterogodzinne dyżury. To pracownicy Zespołu Dziennych Domów Pomocy, którzy na co dzień współpracują z seniorami, znają ich problemy, są gotowi do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon” – wyjaśniła Gracjasz.
Jak dodała, w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej, otrzyma przez telefon kontakt do odpowiedniego specjalisty.
Telefon Serdeczności czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12 – 20.
W dni robocze seniorzy z Poznania mogą się też kontaktować z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych, aby uzyskać informacje m.in. o przygotowanej dla nich ofercie miasta, wsparciu osób starszych oraz koordynowanej przez CIS, zorganizowanej w związku z koronawirusem akcji „Senior w domu”. Wszelkie dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej Centrum.


 

Źródło: PAP / Rafał Pogrzebny