Koronawirus w Polsce: Łódź – miasto wydłuża nabór w programie „Najem za remont”

Mając na względzie panującą epidemię koronawirusa i bezpieczeństwo mieszkańców Zarząd Lokali Miejskich wstrzymuje do odwołania możliwość oglądania mieszkań wytypowanych do programu „Najem za remont”.
Jednocześnie, widząc duże zainteresowanie projektem, wydłużony został termin zgłaszania się do udziału w programie do 30 kwietnia 2020 r.
Projekt „Najem za remont” adresowany jest do mieszkańców Łodzi oczekujących na przydział mieszkania komunalnego i mających możliwość samodzielnego wyremontowania lokalu.
W pierwszej pilotażowej edycji projektu wytypowaliśmy 20 lokali. We wszystkich najemcy będą musieli przeprowadzić remont, aby dostosować pomieszczenia do codziennego funkcjonowania. Na tej liście mamy zarówno niewielkie, kilkunastometrowe lokale, jak i lokale o powierzchni ponad 60 m.kw. W każdym z nich jest pokój lub dwa, kuchnia, łazienka z wc lub możliwość wygospodarowania takiej łazienki.
„Najem za remont” daje szansę na szybsze uzyskanie mieszkania komunalnego. W programie preferowane będą osoby z niepełnosprawnościami, rodziny wielodzietne oraz osoby najdłużej oczekujące na wskazanie lokalu komunalnego.
Zasady udziału w projekcie, szczegółowe informacje oraz wykaz lokali dostępne są na stronie: www.zlm.lodz.pl/najemzaremont


 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi