Gdynia: Poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych ze wsparciem finansowym

Aparat do znieczulenia oraz wiertła stomatologiczne to m.in. sprzęt, jaki będzie kupiony do poradni stomatologicznej, która znajduje się w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.
Poradnia Stomatologiczna dla Osób Niepełnosprawnych w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni (spółka Szpitale Pomorskie) działa od października 2019 r. To trzecie, po Gdańsku (Szpital św. Wojciecha) i Słupsku (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny), takie miejsce w województwie pomorskim, z którego za darmo, gdyż w ramach kontraktu z NFZ, mogą korzystać mieszkańcy regionu.
Szpitale Pomorskie, w skład których wchodzi Szpital św. Wincentego a Paulo, za 170 tys. zł planują kupić niezbędne wyposażenie medyczne, które będzie służyło niepełnosprawnym pacjentom podczas leczenia stomatologicznego. – Z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego podczas XIX sesji sejmiku na sprzęt medyczny przekazaliśmy 170 tys. zł – mówiła członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. – Środki te pozwolą Poradni Stomatologicznej dla Osób Niepełnosprawnych w Gdyni na zakup niezbędnego wyposażenia. Będą to m.in.: aparat do znieczulenia oraz wiertła stomatologiczne. Przypomnę tylko, że w ubiegłym roku, dzięki przekazanym z budżetu województwa środkom, kupiono unit stomatologiczny wraz z wyposażeniem, stół zabiegowy i aparat RTG z radiowizjografią – dodała Kapała-Sokalska. W tym roku planowany jest też zakup fizjodyspensera (służy do specjalistycznych zabiegów).


 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego