Podjazd dla wózków inwalidzkich z klocków Lego? Ta niepełnosprawna niemka udowadnia, że to możliwe

Rita Ebel mieszkająca w niemieckim Hanau w wyniku wypadku samochodowego od ponad dwudziestu lat jeździ na wózku inwalidzkim i doskonale zna wyzwania, przed którymi stoją osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich w Niemczech.
Rok temu w jednej z gazet przeczytała artykuł o niepełnosprawnej Corinie Huber mieszkającej w Bielefeld w północnych Niemczech, która opracowała projekt rampy dla wózków inwalidzkich zbudowanej z klocków Lego.
Ebel zainspirowana historią Coriny pomyślała, iż jest to doskonały pomysł i wraz ze swoim mężem rozpoczęła budowę pierwszych kolorowych podjazdów.
Pytana dlaczego akurat klocki Lego, a nie drewno czy aluminium, powiedziała że obok takiego podjazdu nie przejdzie nikt obojętnie, bez względu na to czy będzie to małe dziecko próbujące wyjąć klocki z podjazdu, czy osoba dorosła chcąca zrobić zdjęcie nietypowemu obiektowi. Ważne jest, że dzięki temu więcej osób zwraca uwagę na fakt, na ile przeszkód napotykają osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich w przestrzeni miejskiej.
Zaletą ramp z klocków jest ich stabilność, możliwość montażu na różnych wysokościach, dobra przyczepność oraz mobilność.
Budowane przez Ebel rampy zdobywają już międzynarodową popularność. Zainteresowanie nimi wyraziła hiszpańska organizacja turystyczna, a także szkoła ze Stanów Zjednoczonych.


 

Źródło: inews.co.uk