Prawie całkowicie niewidomy Irlandczyk zbiera fundusze, by z grupą wioślarzy przepłynąć Atlantyk

Shane Ryan, niemalże całkowicie niewidomy mężczyzna z Co Limerick, jest właśnie w trakcie przygotowań i zbierania funduszy na nadchodzące Atlantic Rowing Challenge.
W rozmowie z The Irish Sun, Ryan powiedział, że urodził się z zespołem Bardeta-Biedela (BBS), niezwykle rzadkim schorzeniem, które prowadzi do utraty wzroku, zaburzeń czynności nerek niedowładu palców u rąk i nóg oraz trudności w nauce.
Wzrok 33-letniego Ryana zaczął się pogarszać, gdy był nastolatkiem. W obecnej chwili porusza się korzystając z białej laski.
Mimo to Ryan jest w trakcie wyczerpujących treningów do nadchodzącego Atlantic Rowing Challenge, podczas którego wraz z zespołem wioślarzy wyrusza w podróż z Lagos w Portugalii wzdłuż wybrzeża Maroka, aż do Gujany Francuskiej.
Ryan zbiera fundusze na platformie Gofundme. W ten sposób ma zamiar uzbierać środki na swój start w Atlantic Rowing Challenge, ale również na wsparcie dla Vision Sports Ireland, krajowego organu zarządzającego sportem i rekreacją dla osób niedowidzących w Irlandii.
„Zawsze fascynowały mnie przeprawy przez Atlantyk i mam wrażenie, że teraz albo nigdy, ponieważ mój wzrok coraz bardziej się pogarsza” – powiedział Ryan dla The Irish Sun. „Mam szansę to zrobić teraz, zanim będzie za późno”.
Podczas gdy Ryan zbiera fundusze na pokrycie przybliżonego kosztu podróży w wysokości 14 000 EUR, dąży do zebrania dodatkowych 15 000 EUR na Vision Sports Ireland za pośrednictwem GoFundMe.
„Wybrałem tę organizację charytatywną, ponieważ pomogli mi osobiście w przeszłości”, napisał Ryan na swojej stronie GoFundMe. „Bez ich pomocy wiele lat temu nie zostałbym wprowadzony do wioślarstwa. To ostatecznie doprowadziło do mojego udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku.”
Teraz Irlandczyk intensywnie trenuje. Swoje treningi relacjonuje na prywatnym profilu na Facebook-u.


 

Źródło: irishcentral.com