Fundacja Ari Ari zbiera fundusze na pomoc osobom niewidomym na Ukrainie

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie jest szczególnie trudna dla osób niewidomych i słabowidzących, ludzi z niepełnosprawnościami. I jeszcze trudniejsza dla tych, którzy nie mają krewnych, opiekunów, bliskich znajomych.
Potrzebne jest natychmiastowe wsparcie w zorganizowaniu wolontariuszy, asysty, pomocy psychologicznej. Potrzebne są zakup i dostarczenie żywności, wody, lekarstw, ciepłych koców, śpiworów, artykułów higienicznych i sanitarnych. Potrzebne są pieniądze na opłacenie paliwa, transportu, pomoc medyczną, opiekę, ewakuację.
Fundacja Ari Ari uruchomiła zbiórkę, aby zapewnić natychmiastową, finansową pomoc dla osób niewidomych i słabowidzących, dzieciaków i dorosłych. W pierwszej kolejności zebrane środki zostaną przekazane do Charkowa. Następne transze skierowane zostaną do wsparcia osób niewidomych i słabowidzących z kolejnych miejscowości i ośrodków. Wszystkie zebrane środki rozdzielone zostaną w ścisłym porozumieniu z ukraińskimi współpracownikami, najlepiej zorientowanymi w bieżących, najpilniejszych potrzebach osób z niepełnosprawnościami.
Osoby zainteresowane pomocą mogą wpłacać pieniądze na poniższe numery rachunków bankowych:
numer konta mBank: 12 1140 2004 0000 3302 8168 7321
Numer rachunku IBAN: PL12 1140 2004 0000 3302 8168 7321
Numer BIC: BREXPLPWMBK


 

Źródło: Ari Ari