Ford przedstawił Feel The View – inteligentne okno samochodowe, które ma uprzyjemnić jazdę podróżnym z dysfunkcją wzroku

Firma Ford Motor Company ujawniła unikalny prototyp technologii, który umożliwiłby pasażerom niewidomym i niedowidzącym korzystanie ze zmysłu dotyku, aby cieszyć się malowniczymi krajobrazami mijanymi za oknem samochodu.
Inteligentne okno Feel The View zawiera urządzenie, które robi zdjęcia krajobrazów przesuwających się obok pojazdu i przekształca je w monochromatyczne obrazy o wysokim kontraście. Obrazy te są przesyłane na inteligentne szkło LED za pomocą 255 poziomów wibracji. Intensywność wibracji wskazuje na skalę szarości, dając pasażerowi poczucie tego, co wokół pojazdu jest widoczne poprzez dotyk – im głębsza szarość, tym silniejsze wibracje.
„Staramy się, aby życie ludzi było lepsze, a to była fantastyczna okazja, aby pomóc niewidomym pasażerom doświadczyć wspaniałego aspektu podróży samochodem”, powiedział Kuda Takura, rzecznik Ford Motor Company z Południowej Afryki. „Technologia jest zaawansowana, ale koncepcja jest prosta – i mogłaby zamienić podróże w naprawdę niezapomniane.”
Inteligentne okno Ford Feel The View zostało opracowane przez włoskiego Forda i GTB Roma we współpracy z Aedo, startupem specjalizującym się w narzędziach wspomagających osoby niedowidzące.
Przedstawiciel Forda powiedział, że technologia jest jedynie prototypem, który nie jest obecnie przewidziany do jakiejkolwiek masowej produkcji, ale potencjał wzbogacenia życia osób niewidomych i niedowidzących, z pewnością wydaje się być kierunkiem wartym dalszej eksploracji.


 

Źródło: thenewswheel.com