Częstochowa: Świąteczne grania z Kubą

Już po raz czwarty gwiazdy sportu i estrady rywalizowały podczas „Świątecznego grania z Kubą Błaszczykowskim”. W zorganizowanej przez Fundację „Ludzki Gest” imprezie uczestniczyło kilka tysięcy widzów.
W charytatywnym turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy uczestniczyła plejada gwiazd, podzielona na cztery drużyny. Po meczach eliminacyjnych, w finale spotkały się drużyny „niebieskich” na czele z braćmi Błaszczykowskimi oraz „zielonych”, reprezentowanych m.in. przez Piotra Małachowskiego, Patryka Dudka czy Magdę Śliwę. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Wygrali zieloni. Wcześniej rozegrano mecz o trzecie miejsce, w którym „żółci” (m.in. Piotr Gacek, Anita Włodarczyk, Artur Siódmiak, Jarosław Marszałek) pokonali „czerwonych” (m.in. Karol Kłos, Marcin Wasilewski, Mariusz Wlazły Ania Wyszkoni).
Po zakończeniu części sportowej wszyscy przybyli tradycyjnie już mogli zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie z uczestnikami turnieju. Na miłośników muzyki hip-hop czekały kolejne atrakcje. Na scenie wystąpili KaeN, FEJZ, POKAHONTAZ, JEDEN OSIEM L, PLAN BE, OSTRY/Bezimienni i O.S.T.R.
Dochód z biletów-cegiełek na wydarzenie przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej.


 

Źródło: samorzad.pap.pl