Międzynarodowy Kiermasz dobroczynny na rzecz osób niepełnosprawnych pod patronatem Pierwszej Damy

Tradycje i kultury z ponad 60 zakątków świata splotły się w niedzielę 8 grudnia w centrum Warszawy. Wszystko to za sprawą XII Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego, w którym jak co roku wzięła udział także Pierwsza DamaWydarzenie pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta zorganizowało Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych.
– Kiermasz corocznie odbywa się w bardzo szczególnym okresie przygotowań do świąt. Boże Narodzenie to czas otwartych serc i zrozumienia dla potrzeb naszych bliźnich. Czas, w którym staramy się wspierać potrzebujących. Każdy z nas na swój własny sposób i wedle własnych możliwości – mówiła Agata Kornhauser-Duda, otwierając charytatywny bazar w Hotelu Marriott. – Bardzo cieszę się, że co roku coraz więcej ambasad zgłasza swój akces do tej szlachetnej inicjatywy – podkreślała.
W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowali się przedstawiciele 63 ambasad krajów z całego świata. Na ich stoiskach można było znaleźć egzotyczne akcesoria dekoracyjne do domu, biżuterię, dodatki, artykuły spożywcze i wiele innych. Dochód ze sprzedaży produktów regionalnych przygotowanych przez członkinie i członków stowarzyszenia w całości przeznaczony jest na rzecz polskich organizacji charytatywnych.
Agata Kornhauser-Duda dziękowała stowarzyszeniu SHOM za kilkunastoletnią już prężną, charytatywną działalność na rzecz instytucji, organizacji społecznych działających w Polsce, które mają pod swoją opieką dzieci, młodzież, seniorów, osoby chore, niepełnosprawne, samotne, a także te, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji.
Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie Małżonków i Partnerów Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM), by zebrać fundusze na cele charytatywne w Polsce. Dochód z ubiegłorocznej edycji wyniósł 541 185 zł.  Tegorocznymi beneficjentami kiermaszu będą m.in. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Fundacja „Dziecięca Fantazja”, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Szlakiem Tęczy”, Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego i Fundacja L’Arche.


 

Źródło: prezydent.pl