Osoby niepełnosprawne znajdą zatrudnienie w PKO BP

W ciągu najbliższych kilku miesięcy PKO Bank Polski zatrudni w swoich placówkach kolejne osoby niepełnosprawne, początkowo będzie to 25 miejsc pracy. To efekt porozumienia podpisanego w środę w siedzibie MRPiPS przez PKO BP i PFRON w ramach programu „Praca-Integracja”.
pfron pko BP
Aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych, oprócz samodzielności, niezależności czy możliwości samorealizacji, może być również formą rehabilitacji społecznej, dawać szansę nabywanie nowych i doskonalenie już posiadanych umiejętności dnia codziennego. Chociaż coraz więcej firm decyduje się dzisiaj na zatrudnianie osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, wciąż jest w tym zakresie wiele do zrobienia.
W środę w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy PKO Bankiem Polskim a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Praca-Integracja”. Wcześniej do programu przystąpiły Poczta Polska, PKN Orlen i Grupa Enea.
Jak podkreślił podczas konferencji prasowej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz, inicjatywa skierowana jest do największych spółek, które chcą niepełnosprawnych aktywizować zawodowo i oferować im stabilne i dobre zatrudnienie.
W ramach podpisanego w środę porozumienia PKO BP w ciągu 2-3 miesięcy ma zatrudnić swoich placówkach kolejne osoby niepełnosprawne na dwóch stanowiskach: specjalista ds. monitoringu i ekspert ds. sprzedaży. Początkowo będzie to 25 miejsc pracy.


 

Źródło: MRPiPS