Clearblue współpracuje z Be My Eyes, aby zapewnić dostęp do swoich usług kobietom z dysfunkcją wzroku

Czołowym produktem marki ClearBlue są testy ciążowe, które od 30 lat wiodą prym innowacyjności w swojej kategorii. Podstawową kwestią, która wyróżnia wszystkie testy ClearBlue spośród konkurencji jest wysoka – sięgająca ponad 99% dokładność w wykrywaniu ciąży. Dodatkowo, w zależności od modelu, produkty posiadają własne unikalne funkcje, które odpowiadają na potrzeby i oczekiwania kobiet. Użytkowniczki, którym zależy na czasie, mogą wybrać dostosowany do kobiecej fizjologii test – Szybkie Wykrywanie, w którym wynik pojawia się niezwykle szybko (już po ok. 1 minucie), a dodatkowo jest bardzo czytelny: widoczny +/- zamiast dwóch standardowych kresek. Inny model posiada natomiast cyfrowy wskaźnik, który pomaga określić tydzień ciąży tak dokładnie, jak badanie USG. Tym nie może pochwalić się żaden inny test na rynku.
Niewidome i słabowidzące kobiety mogą teraz otrzymać wyniki testu ciążowego w dyskretny sposób, przy wsparciu pracowników Clearblue.
„Chcemy, aby testy ciążowe Clearblue® były dostępne dla wszystkich, w tym dla czterech milionów amerykańskich kobiet z niepełnosprawnością wzrokową i chcemy im służyć”.
10 października, w Światowy Dzień Wzroku, firma Clearblue ogłosiła nową dostępną usługę, która przy współpracy z Be My Eyes pozwala kobietom z wadami wzroku uzyskać wynik testu ciążowego w sposób dyskretny i w dodatku w ich prywatnym otoczeniu.
Be My Eyes, to bezpłatna aplikacja, która łączy niewidomych i niedowidzących z widzącymi wolontariuszami lub przedstawicielami firm, którzy mogą im pomóc w szeregu zadań.
Użytkownicy niewidomi i słabowidzący mogą poprosić o pomoc widzącego wolontariusza, który otrzymuje mobilne powiadomienie na swój telefon o takiej potrzebie. Gdy tylko pierwszy wolontariusz zaakceptuje prośbę o pomoc, między dwiema stronami nawiązywane jest połączenie audio-wideo na żywo. Za pomocą kamery skierowanej na konkretny przedmiot, wolontariusz może go dokładnie opisać zainteresowanej osobie.
Kobiety, które korzystają z testów ciążowych Clearblue, mogą skontaktować się z wykfalifikowanym doradcą tej firmy i uzyskać jego wynik lub uzyskać informację na temat sposobu użycia takiego testu, bez konieczności narażania się na stres wynikający z korzystania z pomocy bliskich lub przyjaciół.


 

Źródło: inf. pras.