Otwarte dla publiczności zawody sportowo-rekreacyjne osób niepełnosprawnych

Otwarte dla publiczności zawody sportowo-rekreacyjne osób niepełnosprawnych
Termin i miejsce wydarzenia:
24.10.2019 (czwartek), godz. 10:00

  1. Park wodny „Nemo” – Świat Rozrywki
    Aleja Róż 1
    41-300 Dąbrowa Górnicza
  2. • HALA WIDOWISKOWO – SPORTOWA CENTRUM
    Aleja Róż 3
    41-300 Dąbrowa Górnicza

Wstęp wolny


 

Jeśli macie wolne czwartkowe przedpołudnie i ochotę na dobrą zabawę w przyjaznej atmosferze, zapraszamy na „Śląskie Zawody Sportowo-Rekreacyjne Osób Niepełnosprawnych”!
24 października, od g. 10:00 do 15:00, Nemo oraz Hala Centrum będą należały do osób niepełnosprawnych, które wezmą udział w dziewiątych już Zawodach Sportowo-Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy będą się mierzyć w wielu dyscyplinach indywidualnych, wśród nich będą konkurencje zręcznościowe, szybkościowe, siłowe, a także wyścigi na wózkach oraz turniej piłki halowej nożnej i turniej warcabowy. Podczas tegorocznej edycji zawodów po raz pierwszy odbędzie się indywidualny turniej w kręglarstwie na profesjonalnym torze w Nemo. W zawodach udział wezmą podopieczni z aż 45 placówek – m.in. Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej oraz innych podmiotów i stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. W sumie swój udział zadeklarowało aż 650 osób wraz z opiekunami.
Dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu, organizatorzy zapewniają suchy prowiant, ciepły posiłek oraz medale. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i puchary. W programie wydarzenia przewidziane są także inne atrakcje – całą imprezę prowadzić będą artyści cyrkowi Ruphert & Rico.
Cel imprezy jest szczególny – ma zintegrować środowiska osób niepełnosprawnych z tymi w pełni funkcjonującymi, rozwinąć ducha współzawodnictwa oraz pracy zespołowej. Dodatkowo zawody mają propagować zdrowy styl życia i promować działania prospołeczne. Tym bardziej zachęcamy do kibicowania zawodnikom!
Organizatorem wydarzenia jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w porozumieniu ze Stowarzyszeniem NEURON Pomoc Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej. Impreza jest finansowana ze środków pochodzących z budżetu miasta Dąbrowa Górnicza, budżetu Województwa Śląskiego oraz środków własnych stowarzyszenia NEURON przy dużym wsparciu Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.


 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza