Zakopane: Prezydent Andrzej Duda zainaugurował charytatywne zawody 12h Slalom Maraton

Cel zawodów jest ponadczasowy – to zbiórka pieniędzy na kolejny rok rehabilitacji i integracji przez sport dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którym pomaga Fundacja HANDICAP – przypomniał Andrzej Duda. W niedzielę na Polanie Szymoszkowej, jak co roku, Prezydent RP wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane”.
– To zaszczyt, że po raz kolejny mogę być z Państwem – dodał Andrzej Duda, dziękując wszystkim za udział w tej akcji. Niedzielny slalom zorganizowano już po raz siódmy.

12h Slalom Maraton to cykliczne charytatywne zawody, których celem jest pobicie rekordu Polski podczas 12-godzinnej (w tym roku skróconej z powodu pandemii) drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. W bicie rekordu zaangażowana jest drużyna składająca się z najlepszych zawodników, trenerów i instruktorów w narciarstwie alpejskim od lat 70-tych do dziś. Za każdy przejechany przez nich metr sponsorzy przekazują fundacji Handicap określoną kwotę, która pozwala finansować zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami przez najbliższy rok.
Podczas imprezy na ręce Prezydenta przekazane zostały kolekcjonerskie, ozdobione rysunkami dzieci, narty Maryny Gąsienicy-Daniel – narciarki alpejskiej. – Narty są autorstwa dzieci, więc chciałbym, aby także dzieciom służyły – powiedział Andrzej Duda i przekazał je fundacji HANDICAP, by podczas aukcji charytatywnej można było pozyskać kolejne środki na rehabilitację osób niepełnosprawnych.


 

Źródło: Prezydent.pl