4 Dolnośląski Regionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami

Termin i miejsce wydarzenia:
17.09.2019 (wtorek), godz. 10:00
Stadion Miejski Śląsk Wrocław
Al. Śląska 1
54-118 Wrocław
Wstęp wolny


 

Dolnośląski Konwent Organizacji i Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami oraz pozostali organizatorzy, zapraszają na 4 Dolnośląski Regionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami.
W tym roku w planie dyskusje m.in. o dostępności przestrzeni i usług oraz formach wspierania niezależnego życia. Organizatorzy pokażą dobre praktyki w zakresie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Porozmawiamy również o tym, dlaczego warto być self-adwokatem. W trakcie konwentu będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych porad radców prawnych.
Konwent Regionalny jest miejscem wymiany doświadczeń i wiedzy całego środowiska osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, organizacji oraz instytucji samorządowych. W ubiegłorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 140 osób z całego Dolnego Śląska. Jest to jednocześnie jeden z kilkunastu Konwentów Regionalnych, jakie w okresie wrzesień – październik 2019 odbędą się na terenie całej Polski. Konwenty poprzedzają Kongres Osób z Niepełnosprawnościami (Warszawa, 10.10.2019r.)
Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy zapewniają asystentów, tłumaczy PJM, pętlę indukcyjną, bezpłatny parking i catering. Każdy uczestnik Konwentu otrzyma voucher na bezpłatny bilet na najbliższy mecz Śląska Wrocław w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy.
Patronat honorowy:
Prezydent Wrocławia Jacka Sutryka
Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego
Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu