Siemiatycze: Regionalny Konwent osób z niepełnosprawnościami

Termin i miejsce wydarzenia:
20.09.2019 (piątek), godz. 11:00
Hotel Kresowiak
ul. Grodzieńska 7
17-300 Siemiatycze
Wstęp wolny


 

Burmistrz Miasta Siemiatycze, Podlaski Sejmik Osób z Niepełnosprawnościami, Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim, zapraszają na Subregionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami „Aktywni Obywatele i Obywatelki”.
Konwent rozpocznie się w piątek, 20 września, o godz. 11:00 (rejestracja od godz. 10:30) w Siemiatyczach (Hotel Kresowiak, ul. Grodzieńska 7). W programie przewidziano: wykład o prawach osób z niepełnosprawnościami do udziału w życiu politycznym i publicznym, prace warsztatowe, rozmowę z p. Janiną Ochojską, a także dyskusję na zgłaszane przez uczestników tematy.
To, w jaki sposób społeczeństwo reaguje na potrzeby osób niepełnosprawnych, ma bezpośredni wpływ na jakość ich życia. Wydarzenie, które odbędzie się w Siemiatyczach, ma na celu pobudzenie aktywności osób niepełnosprawnych w lokalnych społecznościach, wyartykułowanie potrzeb, problemów i barier, na jakie osoby z niepełnosprawnością natrafiają w życiu publicznym. Spotkanie to także okazja do integracji i wspólnego przemyślenia działań, które w sposób realny mogą poprawić sytuację osób niepełnosprawnych w województwie podlaskim.
Miejsce spotkania jest dostępne dla osób mających trudności z poruszaniem się. Organizatorzy zapewniają tłumacza polskiego języka migowego.