„Lato w mieście”

Oprowadzanie dla osób niewidomych
Termin i miejsce wydarzenia:
28.08.2019 (środa), godz. 17:30
Galeria Monopol
ul Marszałkowska 34/50
00-552 Warszawa
Wstęp wolny
Wolontariusze mogą odebrać Państwa z okolicznego przystanku lub wskazanego miejsca w centrum Warszawy. Jeśli istnieje taka potrzeba, prosimy o kontakt:
Tel. 723-665-314
E-mail: info@wielozmysly.org


 

Na pierwszy rzut oka lato w mieście to istna droga przez mękę. Dni wypełnione są poszukiwaniem chociażby skrawka cienia, a nocą rozgrzany beton i elewacje budynków nadal dają się we znaki. Podróż komunikacją miejską przy poręczy gorącej od odziedziczonego dotyku w przypadku nieklimatyzowanego tramwaju może zakończyć się nawet omdleniem. Dni są długie, mozolne, leniwe, niemożliwe do odróżnienia. Teatry są zamknięte, w muzeach obejrzane już wcześniej wystawy, a w kinie można się co najwyżej przeziębić. Wobec tego, co właściwie sprawia, że miasto, nawet latem, jest tak pociągające?
Nie można mu odmówić nieprzewidywalności. Nieobliczalność życia miejskiego, pełnego absurdów i paradoksów dnia powszedniego, stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla artystów. Zgromadzone w jedną całość tworzą sitcomowy scenariusz pełen wzlotów i upadków. Na wystawie Lato w mieście spotykają się rozmaite punkty widzenia przestrzeni miejskich, będące wynikiem przefiltrowania doświadczenia miejskości przez artystów, często w humorystyczny i ironiczny sposób.