W placówce Nest Banku zadbasz o swój wzrok i słuch

Źródło: inf. pras.


 

Badanie wzroku, słuchu czy gęstości kości podczas wizyty w banku? Teraz to możliwe. Nest Bank we współpracy z Vision Express, Polską Profilaktyką i firmą Geers prowadzi cykl akcji prozdrowotnych w placówkach partnerskich. Celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia i regularnego monitorowania stanu zdrowia.
Od początku działalności Nest Bank koncentruje się na rozwiązaniach wspierających rodziny i rodzinne firmy. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów bank nawiązał współpracę m.in. z Vision Expres, Polską Profilaktyką i Geers. Dzięki temu od końca zeszłego roku w placówkach partnerskich banku prowadzone są bezpłatne badania wzroku, słuchu i gęstości kości.
– Akcję badań profilaktycznych w placówkach partnerskich uruchomiliśmy testowo we wrześniu zeszłego roku. Zaczęliśmy od badań wzroku prowadzonych we współpracy z Vision Express. Do tej pory odbyło się 25 akcji badania wzroku w 25 miastach i skorzystało z nich ponad 640 osób – mówi Jacek Biskup z Nest Banku – Badania wzroku w placówkach partnerskich spotykały się z dużym zainteresowaniem klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie akcji o inne badania profilaktyczne. Od lutego 2019 r. prowadzimy badania gęstości kości, a od początku czerwca 2019 r. ruszyliśmy z badaniami słuchu. W przyszłości nie wykluczamy rozszerzenia akcji o inne badania profilaktyczne – dodaje Jacek Biskup z Nest Banku.
W ramach badania wzroku w placówkach Nest Banku można wykonać  automatyczne badanie jakości widzenia (refrakcji) oraz skonsultować się ze stylistą oprawek. Podczas badań słuchu specjaliści z firmy Geers przeprowadzają m.in. przesiewowy test słuchu czy sprawdzają zewnętrzny kanał słuchowy. Natomiast we współpracy z Polską Profilaktyką odbywają się badania gęstości kości oraz badania audiometryczne.
Najbliższa akcja odbędzie się 03.07.2019 r. w placówce partnerskiej Nest Banku w Lubinie, przy ulicy Kisielewskiego 20. Z bezpłatnego badania słuchu może skorzystać każdy, niezależnie czy jest klientem banku czy nie.