Wystartowała IV edycja konkursu „Lider dostępności priorytetowych branż”


Jesteś zaangażowany w upowszechnianie rozwiązań dla osób o szczególnych potrzebach? Twoje produkty skutecznie wspierają osoby niepełnosprawne oraz seniorów w codziennym życiu, poprawiając poziom i komfort ich życia oraz pozwalając im na jak największą samodzielność? Weź udział w czwartej edycji konkursu „Lider dostępności priorytetowych branż” 2024, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Konkurs ma promować wysokiej jakości, nowoczesne produkty i usługi oparte na idei projektowania uniwersalnego, określane mianem „produkt dostępny”. Program wpisuje się w rządowy program „Dostępność Plus”.
„Produkt dostępny” to produkt, dzięki któremu powstają m.in. urządzenia wspomagające osoby z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu. Poprawia komfort życia i pozwala na możliwie jak największą samodzielność.

Terminy i zgłoszenia

Na zgłoszenia MRiT czeka do 31 sierpnia br. Formularz zgłoszeniowy można wysłać drogą online na adres: Joanna.Kowal@mrit.gov.pl
Masz pytania dotyczące konkursu? Zadzwoń pod numer: (22) 411-97-45.

Rządowy program „Dostępność Plus” 2018−2025

Program skierowany jest do osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. Jego celem jest podniesienie jakości i zapewnienie niezależnego życia.
Służyć ma temu poprawa dostępności przestrzeni publicznej, w tym architektury, transportu, produktów i usług.


 

Źródło: MRiT