Rusza konkurs „Lider dostępności priorytetowych branż” edycja 2022

Prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce? Inwestujesz w rozwój swojej firmy, a do tego tworzysz produkty lub świadczysz usługi spełniające kryteria dostępności? Weź udział w drugiej edycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii „Lider dostępności priorytetowych branż” 2022.
Konkurs ma promować wysokiej jakości, nowoczesne produkty i usługi oparte na idei projektowania uniwersalnego, określane mianem „produkt dostępny”. Wpisuje się w rządowy program „Dostępność Plus”.

„Produkt dostępny”

To produkt, dzięki któremu powstają m.in. urządzenia wspomagające osoby z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu. Poprawia komfort życia i pozwala na możliwie jak największą samodzielność.

Terminy i zgłoszenia

Na zgłoszenia Ministerstwo czeka do 30 września br. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać drogą online na adres: Joanna.Kowal@mrit.gov.pl
Masz pytania dotyczące konkursu, zadzwoń pod numer: 22 411 97 45.

Rządowy program „Dostępność Plus” 2018−2025

Program skierowany jest do osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. Jego celem jest podniesienie jakości i zapewnienie niezależnego życia.
Służyć ma temu poprawa dostępności przestrzeni publicznej, w tym architektury, transportu, produktów i usług.
Regulamin konkursu, wniosek zgłoszeniowy oraz karta oceny do pobrania na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii.


 

Źródło: MRiT