Orange Warsaw Festiwal: Najbardziej dostępna impreza obchodzi piętnaste urodziny


Orange Warsaw Festival to coroczna impreza muzyczna organizowana przez firmę telekomunikacyjną Orange we współpracy z Alter Art. Od ponad dekady, festiwal ten jest jednym z najbardziej dostępnych wydarzeń w Europie, zapewniając bezpieczną i komfortową przestrzeń dla wszystkich miłośników muzyki.
Organizatorzy, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, dbają o to, aby każdy uczestnik mógł cieszyć się festiwalem bez przeszkód. Dzięki wprowadzonym udogodnieniom, uczestnicy mogą swobodnie poruszać się po terenie festiwalu i korzystać z atrakcji.
Jednym z kluczowych rozwiązań jest specjalny bilet kategorii N, który umożliwia wejście na teren imprezy z osobą wspierającą. Osoby z czasową niepełnosprawnością, mimo że nie mogą skorzystać z biletu kategorii N, mają zapewnione wsparcie i dostęp do udogodnień. Na terenie festiwalu znajduje się Punkt Obsługi Priorytetowej, gdzie przeszkolony zespół odpowie na wszystkie pytania dotyczące dostępności i zapewni niezbędną pomoc.
Lokalny transport, w tym specjalne samochody przystosowane do przewozu osób na wózkach, umożliwia wygodne dotarcie na teren festiwalu. Dostępna jest również opcja „Kiss and Ride”, pozwalająca na podwiezienie uczestników blisko wejścia na festiwal.
Organizatorzy dbają również o fizyczną dostępność terenu festiwalu, układając ponad 2400 metrów kwadratowych utwardzonej powierzchni oraz rampy i podwyższenia, które ułatwiają poruszanie się między strefami. Miasteczko festiwalowe, w tym stanowiska i food trucki, są w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Dla zapewnienia komfortu podczas koncertów, przy obu scenach budowane są specjalne platformy z podwyższeniem. Dodatkowo, zainstalowane pętle indukcyjne oraz dostęp do prądu umożliwiają pełne uczestnictwo w wydarzeniach. Wszystkie występy na scenie głównej są audiodeskrybowane, a audiodeskrypcję można odbierać za pomocą przenośnego radia lub aplikacji na smartfona.
Współpraca z tłumaczami PJM oraz wolontariuszami przygotowanymi do korzystania z technologii text-to-speech zapewnia swobodną komunikację wszystkim uczestnikom.
Fundacja Polska bez Barier, Alter Art Festival, Orange Polska oraz Fundacja Orange, przy wsparciu niezależnych ekspertów i organizacji takich jak Fundacja Widzialni, Fundacja na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka” oraz Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, wspólnie koordynują prace nad dostępnością festiwalu.
Organizatorzy są otwarci na wszelkie sugestie dotyczące dalszego zwiększania dostępności wydarzenia. Swoje pomysły można przesyłać na adres kontakt@alterart.pl. Do zobaczenia na Orange Warsaw Festival 7 i 8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu!


 

Źródło: Orange