Nasz portal obchodzi trzecie urodziny!

  1. • Trzy lata funkcjonowania;
  2. • 600 tysięcy odsłon;
  3. • 451 tysięcy unikatowych użytkowników;
  4. • 3156 publikacji;
  5. • Tysiące informacji przepływających przez nasz Newsroom;
  6. • Ponad 200 śledzonych źródeł informacji

To liczby, które podsumowują trzy lata działalności portalu prowadzonego przez Fundację Mir.
Dziękujemy za Państwa uznanie i obecność i zapraszamy do codziennego zaglądania, bo nadciągają nowości!
Od 4 maja na naszym portalu pojawią się nowe działy. Jakie?

Styl życia.

To dział, w którym poruszać będziemy szeroko pojęte problemy społeczne związane z rozwojem osobistym. Nie zabraknie porad coach’ów, seksuologów, psychoterapeutów, oraz innych specjalistów.

Turystyka i rekreacja.

Jak sugeruje nazwa przedstawimy turystyczne obiekty, parki rozrywki, muzea, a nawet Stolice Europejskie. Wybrane przez nas miejsca z pewnością będą atrakcyjne zarówno pod kątem dostępności dla osób niewidomych, jak i różnorodności. Opowiemy o wyjątkowych miejscach historycznych, gastronomicznych, zdobyczach techniki, Miasteczkach Westernowych, Wioskach Indiańskich oraz innych miejscach, które zagwarantują świetne spędzanie wolnego czasu. Zadbamy o potrzeby dzieci i dorosłych.

Kulturalne inspiracje.

To dział poświęcony sztuce osób niewidomych. Porozmawiamy o poezji, muzyce, teatrze, tańcu, sztukach plastycznych i rękodziele.

Sport.

Kto reprezentuje nas na Paraolimpiadach? Jakie dyscypliny sportu uprawiać mogą osoby niewidome? Gdzie można spróbować swoich sił w sporcie? O tym będziemy rozmawiać z wybitnymi sportowcami.

Dział zdrowie.

Skoro „W zdrowym ciele zdrowy duch””, to trzeba zadbać o ogólny dobrostan. Oprócz szeregu prezentowanych porad i informacji o badaniach wzroku, przygotowaliśmy kącik „Smaczna dieta.” Wiele osób boryka się m.in. z cukrzycą, insulino opornością, czy nietolerancją glutenu. Chcemy pokazać, że dieta nie musi być katorgą, a wręcz może świetnie smakować.
Minister Zdrowia odwołał Majówkę – spędź ją z nami!