„POKOCHAJ SIEBIE” NIE WYSTARCZY: Dlaczego potrzebujemy ciałopozytywności? Wydarzenie z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
16.05.2024 (czwartek), godz. 18:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa
Wstęp wolny
Istnieje możliwość skorzystania z asysty dla osób niewidomych i słabowidzących. Kontakt w sprawie asysty:
e-mail: pcelinska@gmail.com
tel. 502-175-192


 

W dzisiejszych czasach kwestia miłości do własnego ciała nabiera szczególnego znaczenia. Narzucany jest pewien kanon wykluczający tych, których wygląd nie mieści się w sztywnych ramach. „Pokochaj siebie” nie wystarczy! Niezbędnym jest podejmowanie konkretnych działań – reagowanie na dyskryminację i przeciwdziałanie uprzedzeniom.
Austriackie Forum Kultury zaprasza na wydarzenie, podczas którego zaprezentowane zostaną korzenie ruchu ciałopozytywności oraz jego ewolucja od lat 60. XX wieku aż po współczesność. Omówione zostaną także takie kwestie, jak dyskryminacja osób grubych w służbie zdrowia, presja narzucana społeczeństwu przez branżę fitness, ale też radość płynąca z ruchu w zgodzie z ciałem.
Wydarzenie będzie podzielone na dwie części. Na początku odbędą się trzy prelekcje: Elisabeth Lechner, Natalii Skoczylas oraz Joanny Nowickiej-Jaworskiej (opisy poniżej). Drugą część wydarzenia będzie stanowić dyskusja moderowana przez Joannę Nowicką-Jaworską, w której oprócz Elisabeth Lechner i Natalii Skoczylas pojawi się także Zuzanna Bućko. Poruszane będą tematy systemowej dyskryminacji osób o odmiennym wyglądzie, dostępności miejsc publicznych dla osób z niepełnosprawnościami oraz ciałopozytywności/pop-ciałopozytywności w mediach społecznościowych. Panelistki omówią również związane z tym potrzeby społeczne oraz zaproponują działania, które społeczeństwo może podjąć w celu prawdziwiej ciałopozytywnej zmiany.