Rola stołu w kształtowaniu kultury i relacji międzyludzkich – rozmowa Ewy Domańskiej z psychologiem Andrzejem Komorowskim


W świecie, który nieustannie pędzi do przodu, gdzie relacje międzyludzkie często ustępują miejsca szybkiemu tempu życia, warto czasem zatrzymać się i zastanowić nad znaczeniem prostych, codziennych rzeczy. Właśnie ta kwestia została poruszona w trakcie rozmowy naszej redakcyjnej koleżanki Ewy Domańskiej z wybitnym psychologiem, Panem Andrzejem Komorowskim w najnowszym odcinku cyklu „Warszawskie kawiarnie, warszawscy twórcy” na Jej autorskim kanale w serwisie Youtube, gdzie zaprasza do głębokiej refleksji nad rolą stołu w kształtowaniu kultury i relacji międzyludzkich.
Gościem Ewy Domańskiej był wybitny psycholog i terapeuta, Andrzej Komorowski, który z ogromną wrażliwością oraz fachową wiedzą podchodzi do analizy tego, co pozornie codzienne, a jednak tak istotne – spotkania wokół stołu.
W trakcie nadchodzących Świąt Wielkanocnych, które rozpoczynają się już za dwa dni, warto zastanowić się nad tym, jak stoły stają się miejscem nie tylko jedzenia, ale również spotkań, rozmów i budowania relacji. Andrzej Komorowski, znany doradca rodzinny, terapeuta i seksuolog kliniczny, podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak otoczenie, w jakim spożywamy posiłki, wpływa na nasze życie oraz relacje z bliskimi.
Jego wieloletnia praktyka, oparta na psychomedycznym modelu diagnostyki i pomocy terapeutycznej, pozwoli nam spojrzeć na znaczenie stołu z zupełnie nowej perspektywy. W odcinku, który jest już dostępny na kanale „Ewa domańska – Nutką i piórem”, „Andrzej Komorowski porusza tematykę zmian w sposobie, w jaki społeczeństwo wykorzystuje stół jako narzędzie komunikacji, budowania więzi oraz kształtowania wspomnień.

O kanale „Ewa Domańska – Nutką i piórem”

Ewa Domańska – niewidoma kompozytorka, piosenkarka, pianistka, autorka i dziennikarka, nasza redakcyjna koleżanka, pasjonatka miasta, w którym od niedawna mieszka na stałe, czyli Warszawy. Prowadzi swój autorski kanał w serwisie Youtube pt. „Ewa Domańska – Nutką i piórem”, na łamach którego prezentuje swoją twórczość oraz prowadzi autorski projekt pod nazwą „Warszawskie kawiarnie, warszawscy twórcy”. W ramach cyklu rozmawia z wybitnymi przedstawicielami ze świata sztuki, muzyki jak i właścicielami warszawskich restauracji z bogatą tradycją. Rozmawiała m.in. z Arturem Andrusem, varsavianistą Jerzym Majewskim czy Janem Emilem Młynarskim.
Zapraszamy do wysłuchania niezwykłej rozmowy z Andrzejem Komorowskim na kanale „Ewa Domańska – Nutką i piórem”. Poczuj warszawską atmosferę i odkryj magię spotkań wokół stołu, która towarzyszy nam nie tylko w Święta Wielkanocne, ale przez cały rok.