Pyrkon 2024: Święto fantastyki, inkluzji i dostępności


Pyrkon, jeden z najbardziej wyczekiwanych festiwali fantastyki w Europie, zbliża się wielkimi krokami. To wydarzenie, które każdego roku gromadzi tysiące fanów gier, filmów, komiksów oraz literatury, organizowane przez Klub Fantastyki Druga Era. Tegoroczna edycja obiecuje być jeszcze bardziej ekscytująca i pełna niespodzianek.
W dniach 14-16 czerwca Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się areną dla entuzjastów fantastyki. Festiwal zapewnia niezwykle bogaty program z różnorodnymi atrakcjami, które zadowolą nawet najbardziej wymagających uczestników. Od pasjonujących wykładów po sesje gier, wystawy i fantastyczne wioski – Pyrkon ma wszystko, czego potrzebuje prawdziwy miłośnik fantastyki.
Jednym z najważniejszych elementów festiwalu jest możliwość spotkania cenionych twórców fantastyki z całego świata. To doskonała okazja dla fanów, by bliżej poznać swoich ulubionych autorów i uzyskać cenne wskazówki na temat swojej pasji.
Jednak to, co czyni tegoroczną edycję Pyrkonu wyjątkową, to akcja „Dostępny Pyrkon”, w ramach której pojawi się Niewidzialna Ulica. To miejsce, które przybliża świat osób niewidomych i słabowidzących, oferując unikalne doświadczenia dla wszystkich zainteresowanych. W ramach Niewidzialnej Ulicy będzie można obejrzeć „Spektakl w ciemności” pt. Dzięcioł polinezyjski, który pozwoli doświadczyć sztuki wyłącznie poprzez zmysły inne niż wzrok.
Nie zabraknie także przedstawicieli Fundacji Labrador, którzy zaprezentują zadania i umiejętności psów asystujących. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda życie z takim psem u boku, oraz zadać pytania dotyczące procesu szkolenia i codziennego funkcjonowania.
Pyrkon 2024 obiecuje być niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich fanów fantastyki. To czas, który warto spędzić w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, dzieląc się pasją i odkrywając fascynujący świat fantazji i wyobraźni.


 

Źródło: mat. organizatora