Spotkanie wokół projektu związanego z rozszerzeniem dostępu do usług społecznych dla osób głuchoniewidomych w Gruzji


Ambasada RP w Tbilisi zorganizowała spotkanie wokół projektu związanego z rozszerzeniem dostępu do usług społecznych dla osób głuchoniewidomych w Gruzji.
Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe aktywności oraz omówiono perspektywy na dalsze działania, w tym mające na celu dokonanie zmiany systemowej w zakresie dostosowywania przestrzeni społecznej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
W spotkaniu wzięli udział organizatorzy oraz uczestnicy projektu, którzy dzięki projektowi zyskali nowy zawód dający im duże pole do kreatywności, z czego aktywnie korzystają organizując liczne przedsięwzięcia na rzecz osób głuchoniewidomych.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku w ramach projektu przeszkolono grupę 15 audiodeskryptorów, przygotowano audiodeskrypcję do filmu wyświetlanego w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tbilisi oraz opracowano i zainstalowano za pomocą QR kodów audiodeskrypcję do prac gruzińskiego artysty Niko Pirosmaniego znajdujących się w Galerii Narodowej.
Projekt został zrealizowany przez Fundację HumanDoc South Caucasus Regional Office in Tbilisi i współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.


 

Źródło: Gov.pl