Adidas sponsorem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego


adidas ogłosił rozpoczęcie ośmioletniej współpracy sponsorskiej z Polskim Komitetem Paraolimpijskim. Z tej okazji, na sześć miesięcy przed rozpoczęciem Igrzysk w Paryżu, marka zaprezentowała spot z udziałem czwórki parasportowców – Kingi Dróżdż, Aleksandra Kossakowskiego, Katarzyny Kozikowskiej oraz Kamila Otowskiego. Wspólnie z adidas pokazują oni, co definiuje sportowca.
Polscy parasportowcy od dawna udowadniają, że w sporcie nie ma dla nich granic – ciężko pracują, biją rekordy i zdobywają liczne medale. Marka adidas od lat konsekwentnie angażuje się w promowanie równości i inkluzywności, stąd zawarcie umowy sponsorskiej z Polskim Komitetem Paraolimpijskim jest kolejnym istotnym krokiem, mającym miejsce tuż po ogłoszeniu współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim.
– Otwieramy nowy rozdział, wchodzimy we współpracę z jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportowych marek odzieżowych na świecie. Ma to dla nas wymiar nie tylko prestiżowy, ale i marketingowy. Liczymy na to, że obecność paraolimpijczyków w kampaniach reklamujących tę markę pomoże nam w promocji. Warto podkreślić, że adidas wspiera również Polski Komitet Olimpijski, co jest bardzo ważne dla zawodników pod kątem wspólnej identyfikacji i spójności wizerunkowej. Podążamy tą drogą i liczymy na to, że dzięki tej współpracy nasi sportowcy będą się czuli komfortowo zarówno podczas startów, jak i dekoracji medalowych – mówi Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Wsparcie dla wszystkich sportowców ma wymiar społeczny i buduje świadomość na temat sportu osób z niepełnosprawnościami. Dlatego też naturalnym krokiem było ogłoszenie współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim poprzez film, w którym występują czołowi polscy sportowcy – paraszermierka Kinga Dróżdż, paralekkoatleta Aleksander Kossakowski, parakajakarka Katarzyna Kozikowska i parapływak Kamil Otowski.
Porozumienie z Polskim Komitetem Paraolimpijskim obejmuje wszystkie wydarzenia paraolimpijskie, w których wezmą udział polscy sportowcy aż do końca 2031 roku, w tym: XVII Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024, XIV Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Mediolan-Cortina 2026, XVIII Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Los Angeles 2028 oraz XV Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie (organizator zostanie ogłoszony w lipcu tego roku w Paryżu). W ramach umowy sponsorskiej adidas dostarcza zawodnikom obuwie, stroje i akcesoria, w których paraolimpijczycy wystąpią m.in. w wiosce olimpijskiej oraz podczas dekoracji medalowych na podium.


 

Źródło: inf. pras.