Redakcja poleca: Eska Bez Barier – podcast dla niepełnosprawnych i ich opiekunów


Radio Eska tworzy nowy podcast, który nie tylko łamie stereotypy, ale również inspiruje i daje siłę osobom niepełnosprawnym. „Eska Bez Barier” to innowacyjne podejście do tematów związanych z życiem osób z różnymi niepełnosprawnościami, prezentowane co dwa tygodnie przez dynamiczną parę prowadzących – Mateusza Tomaszewicza i Ingę Mikee.
Odcinki podcastu ukazują, że nasze ograniczenia często tkwią jedynie w naszych umysłach. Autorzy chcą pokazać, że mimo braku wsparcia systemu, można skutecznie pokonywać przeszkody i osiągać cele. Podcast jest dedykowany przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, ale równocześnie otwarty dla całego społeczeństwa.
W rozmowach prowadzących można znaleźć tematy dotyczące codziennego życia osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach? Jak efektywnie wspierać osoby niepełnosprawne? „Eska Bez Barier” nie boi się trudnych pytań i stara się rozbijać wszelkie tabu związane z tematyką niepełnosprawności.
Mateusz Tomaszewicz, doświadczony dziennikarz Radia Eska, oraz Inga Mikee, zastępca dyrektora PFRON Oddział Zachodniopomorski, nie tylko dzielą się swoimi doświadczeniami, ale również zapraszają interesujących gości. Podcast zawiera rozmowy z przedstawicielami instytucji takich jak PFRON, MOPR czy ZUS, co pozwala słuchaczom być na bieżąco z nowymi projektami i programami wspierającymi osoby niepełnosprawne.
„Eska Bez Barier” nie ogranicza się tylko do tematów związanych z życiem codziennym. Podcast podejmuje również kwestie sportu i osiągnięć osób niepełnosprawnych, dowodząc, że pomimo barier fizycznych można walczyć o medale.
Odcinki podcastu są dostępne na platformie Spreaker, umożliwiając łatwy dostęp dla wszystkich zainteresowanych. „Eska Bez Barier” to nie tylko audycja – to ruch, który dąży do zmiany spojrzenia społeczeństwa na osoby niepełnosprawne oraz do zburzenia wszelkich stereotypów z nimi związanych. Podcast nie tylko edukuje, ale także inspiruje do działania i wspierania osób z różnymi niepełnosprawnościami.


 

Źródło: Eska.pl