„Złota Rączka dla Seniora” – Nowa bezpłatna usługa dla seniorów w Sochaczewie

Od stycznia mieszkańcy Sochaczewa mają powód do radości, zwłaszcza ci, którzy ukończyli 70 lat. Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie wprowadziło usługę o nazwie „Złota Rączka dla Seniora”. To projekt realizowany w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego, mający na celu świadczenie bezpłatnej pomocy w drobnych naprawach dla osób starszych.
Czy kran w kuchni przecieka, odpływ w łazience jest zatkany, a może pojawiła się nieszczelność w rurze? „Złota Rączka” to rozwiązanie dla seniorów, którzy mają problem z takimi usterkami. Projekt obejmuje bezpłatne naprawy wykonywane przez fachowców, z myślą o osobach powyżej 70 roku życia, zwłaszcza tych samotnych czy chorych, które nie radzą sobie z prostymi naprawami domowymi i nie mają wsparcia bliskich.
Usługa ta nie tylko eliminuje kłopoty związane z drobnymi awariami, ale również stanowi wsparcie dla osób, które nie mogą liczyć na pomoc w sytuacjach nagłych. W ramach projektu, koszty zakupu materiałów potrzebnych do naprawy (do kwoty 50 zł) pokrywa miasto. W przypadku, gdy koszty przekroczą tę kwotę, różnicę pokryje sam senior.
Pracownicy wykonujący naprawy posiadają identyfikatory z logo UM i CUS, co gwarantuje bezpieczeństwo i zaufanie dla seniorów. Zgłoszenia usług można dokonywać poprzez kontakt z CUS Sochaczew pod numerem telefonu: (46) 862-14-81 wew. 300, osoba do kontaktu – Magdalena Orlińska, oraz pod adresem mailowym: magdalena.orlinska2@cussochaczew.pl, w godzinach 8 – 15 od poniedziałku do piątku w dni robocze.


 

Źródło: UM Sochaczew