Białystok: Wznowiono program „Złota rączka dla seniorów i niepełnosprawnych”

Źródło: inf. pras.


O programie „Złota rączka” pisaliśmy 30 kwietnia br. w kontekście jego działania m.in. w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, czy Bydgoszczy.
Teraz osoby niepełnosprawne i seniorzy z Białegostoku będą mogli z niego skorzystać.
Starsi mieszkańcy Białegostoku oraz osoby niepełnosprawne z tego miasta mogą korzystać z bezpłatnej pomocy fachowców przy drobnych naprawach domowych. Miasto chce w ten sposób pomóc osobom samotnym, schorowanym, niepełnosprawnym. W realizacji tego zadania Urząd Miejski wspierać będzie Fundacja „Spe Salvi” ,która wygrała otwarty konkurs ofert i od 1 lipca świadczy usługi seniorom i niepełnosprawnym.
Naprawa zepsutej klamki, zamka, przymocowanie karniszy czy lustra – to zadania, które mogą być kłopotliwe dla osób starszych i niepełnosprawnych. Trzeba nie tylko mieć odpowiednie narzędzia i umiejętności, ale też siłę do takich prac. Często pozostaje tylko zatrudnienie „złotej rączki”, ale nie każdego na to stać. Osoby po 65 roku życia, chore, niepełnosprawne, samotne mogą z tym mieć naprawdę duży problem. Dlatego Miasto Białystok właśnie takim mieszkańcom chce pomóc i realizuje projekt „Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w miejscu ich zamieszkania poprzez wsparcie w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych w 2019 roku”. Jego realizacją zajmie się Fundacja „Spe Salvi”. Koszt tego zadania publicznego w tym roku to 45 tys. zł. Seniorzy i osoby niepełnosprawne mogą korzystać z pomocy bezpłatnie.
Wszystkie osoby starsze czy niepełnosprawne mogą zwrócić się o pomoc w wykonaniu drobnych napraw do Fundacji „Spe Salvi”. Wystarczy w dni robocze zadzwonić pod numer 578 733 659 lub zgłosić się osobiście (ul. Warszawska 50) i umówić się na konkretny termin. Zgłoszenia przyjmowane będą w godzinach 9.00-13.00, od poniedziałku do piątku.