Świadczenie wspierające: Dyżury telefoniczne ekspertów ZUS w Jaśle i Rzeszowie

W najbliższy wtorek, środę i piątek, czyli 16, 17 i 19 stycznia, eksperci z Oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Jaśle i Rzeszowie będą dostępni podczas specjalnych dyżurów telefonicznych. Celem tych spotkań jest udzielenie informacji oraz odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze świadczeniem wspierającym dla osób z niepełnosprawnościami.
Podczas rozmowy telefonicznej eksperci ZUS udzielą informacji na temat kwestii takich jak:

  • Kto ma prawo do świadczenia wspierającego?
  • Jak uzyskać świadczenie wspierające?
  • Kiedy można złożyć wniosek o świadczenie wspierające do ZUS?
  • Jaką wysokość ma świadczenie wspierające?
  • Jak złożyć wniosek do ZUS?

Warto zaznaczyć, że rozmowy będą miały miejsce w określonych godzinach i dniach, aby zapewnić pełną dostępność dla osób zainteresowanych. 16 stycznia, w godzinach 10:00 – 12:00, numer telefonu, pod którym będzie można skonsultować się z ekspertem, to 693-629-041. Natomiast 17 i 19 stycznia, w godzinach 8:00 – 10:00, numer do kontaktu to (17) 867-52-78.
Warto podkreślić, że numery telefonów są aktywne wyłącznie w trakcie ustalonych dyżurów, co oznacza, że osoby zainteresowane uzyskaniem informacji powinny skorzystać z określonych godzin kontaktów.
Świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością stanowi ważny element systemu wsparcia społecznego. Dlatego ZUS pragnie ułatwić dostęp do informacji na jego temat, aby wszyscy zainteresowani mogli świadomie korzystać z dostępnych świadczeń.


 

Źródło: ZUS