Świadczenie wspierające: Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS w Nowym Sączu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Nowym Sączu uruchomi specjalny dyżur telefoniczny, podczas którego eksperci udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące nowo wprowadzonego świadczenia wspierającego dla osób z niepełnosprawnością. To unikalna okazja dla mieszkańców regionu, aby uzyskać niezbędne informacje bezpośrednio od specjalistów.
Dyżur telefoniczny odbędzie się 9 i 10 stycznia w godzinach od 10.00 do 12.00. Eksperci z Oddziału ZUS w Nowym Sączu będą czekać na pytania oraz udzielać wsparcia w kwestiach związanych ze świadczeniem wspierającym dla osób z niepełnosprawnością.
Od początku 2024 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje nowe świadczenie, które ma na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami. W trakcie specjalnego dyżuru, zainteresowani będą mieli możliwość dowiedzenia się, jak uzyskać to świadczenie, kiedy składać wnioski, jakie kwoty są przewidziane oraz jak przebiega proces składania dokumentów.
Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy ZUS, zachęca wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tej wyjątkowej okazji. Numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje oraz zadać pytania, to (18) 449-85-45.


 

Źródło: UM Gorlice