Wąskotorówką bez barier 2023: Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie kontynuuje swoją tradycję angażowania się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. W tym roku, pod hasłem „Wąskotorówka bez barier 2023”, muzeum przygotowało specjalną ofertę dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom. Serdecznie zaprasza ich do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w piątek, 1 grudnia br.
Jednym z głównych elementów tej wyjątkowej inicjatywy jest możliwość bezpłatnego zwiedzania muzeum przez cały dzień pracy, czyli od godziny 9:00 do 17:00. Muzeum Kolei Wąskotorowej postanowiło także zaoferować bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem, co pozwoli na lepsze zrozumienie bogatej historii kolei wąskotorowej. W ramach tej oferty, dostępna będzie również wystawa czasowa pt. „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń… na kolei”, umiejscowiona w zwykle zamkniętej dla zwiedzających poczekalni dworcowej głównego budynku stacyjnego z 1937 r. (ważna jest wcześniejsza rezerwacja).
Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami jest nie tylko przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami, lecz także wspieranie ich integracji w życiu społecznym i kulturalnym. To szczególne święto, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 r., stanowi doskonałą okazję do zwiększenia świadomości publicznej na temat korzyści płynących z pełnej integracji osób z niepełnosprawnościami we wszystkich dziedzinach życia.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty „Wąskotorówki bez barier 2023” i zwiedzeniem muzeum z przewodnikiem proszone są o wcześniejszą rezerwację. Mogą to zrobić poprzez kontakt telefoniczny pod numerem (46) 862-59-75 wewn. 2 lub za pośrednictwem e-maila na adres centrum@stacjamuzeum.pl.


 

Źródło: Stacja Muzeum