Konferencja: „Dotknij trzeciego wymiaru” – Prezentacja badań nad wykorzystaniem druku 3d na rzecz osób niewidomych

Termin i miejsce wydarzenia:
17.11.2023 (piątek), godz. 13:00
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (Sala Morska, Budynek II, Piętro 0, Pokój B4)
al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja:
e-mail: m.kazmierczak@prowadnica.org
Zarejestruj się poprzez formularz on-line!


 

W piątek, 17 listopada, o godz. 13:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się konferencja, na której Fundacja Prowadnica przedstawi swoje osiągnięcia związane z wykorzystaniem druku 3d na rzecz osób niewidomych.
Prezentowane będą materiały dydaktyczne, tyflograficzne, ale także tabliczki z napisami w alfabecie Brajla oraz gry planszowe. Wszystko to powstaje w ramach flagowego projektu Fundacji Prowadnica – badań i promowania wykorzystania druku 3d na rzecz osób niewidomych. Projekt ten prowadzony jest od października 2021 roku i do tej pory powstało już blisko 100 różnych modeli: od gier planszowych typu scrabble, przez tablice do układania chemicznych wzorów strukturalnych, po makiety obiektów historycznych i współczesnych.
Konferencja będzie okazją by osobiście zobaczyć, dotknąć i podzielić się uwagami dotyczącymi wszystkich modeli. Przedstawiciele Fundacji z chęcią także wysłuchają sugestii, odpowiedzą na pytania i omówią możliwości ewentualnej współpracy. Warto zaznaczyć, że cała praca Fundacji Prowadnica w zakresie druku 3d jest udostępniana na licencji otwarto-źródłowej – w jej skład wchodzą same modele, opracowania naukowe oraz dedykowane oprogramowanie.
W trakcie spotkania przedstawiciele Fundacji przybliżą motywację stojące za powstaniem projektu, dotychczasowe i planowane działania, a także sposoby, w jakie może zostać zaadoptowany przez jednostki samorządowe, oświatowe, organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych oraz przedstawicieli branży druku 3d.