Pani Prezydentowa w Mławie: Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych

Ponad trzy lata temu w Mławie, dzięki wsparciu Funduszu Solidarnościowego, powstało Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, które zapewnia nieocenione wsparcie dla osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. W poniedziałek odwiedziła je Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.
Podczas swojej wizyty, Pierwsza Dama miała okazję zwiedzić różne pomieszczenia ośrodka, w tym sale rehabilitacyjne, pokoje aktywności fizycznej oraz pomieszczenia całodobowe. W trakcie wizyty Agata Kornhauser-Duda obserwowała także warsztaty terapeutyczno-rozwojowe oraz rozmawiała z uczestnikami o zajęciach odbywających się w placówce i ich codziennym planie dnia.
Pani Prezydentowa wyraziła podziw dla serdecznej i rodzinnej atmosfery panującej w ośrodku. Podopieczni i pracownicy Centrum wspólnie przygotowują posiłki, razem sprzątają i okazują sobie wzajemną pomoc. To miejsce nie tylko pełni funkcję opiekuńczą, ale również tworzy warunki do rozwoju osobistego oraz poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych.
W trakcie spotkania Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z uczestnikami o codziennych zwyczajach w ośrodku oraz promocji czytelnictwa. Pani Prezydentowa opowiedziała o akcji Narodowe Czytanie i zachęcała innych do udziału w kolejnych edycjach tego wyjątkowego wydarzenia. Zaznaczyła, że czytanie ma ogromne znaczenie nie tylko jako forma rozrywki, ale także jako sposób integracji pokoleń.
Agata Kornhauser-Duda aktywnie promuje czytelnictwo przez cały rok, uczestnicząc w różnych wydarzeniach związanych z literaturą. Podczas spotkania rozmawiano o walorach czytania, które rozwija wyobraźnię i zdolności językowe, a także integruje społeczność.
Na zakończenie wizyty podopieczni Centrum przygotowali program artystyczny dla swojego wyjątkowego gościa. Pani Prezydentowa wyraziła swoje uznanie i wdzięczność za serdeczne przyjęcie oraz za wspaniałą atmosferę panującą w ośrodku.


 

Źródło: Prezydent.pl