Aplikacja WHOeyes do oceny jakości wzroku od Światowej Organizacji Zdrowia

W ubiegły czwartek, 12 października, obchodziliśmy Światowy Dzień Wzroku, który co roku ma na celu podkreślenie globalnego wpływu problemów ze wzrokiem, w tym ślepoty i zaburzeń widzenia. Jak się okazuje, aż 2,2 miliarda ludzi na całym świecie cierpi na problemy ze wzrokiem w zakresie bliskiego i dalekiego widzenia. Wczesna identyfikacja tych problemów jest kluczowa, dlatego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) postanowiła uczcić ten dzień specjalną inicjatywą.
Z tej okazji, WHO przedstawiła aplikację „WHOeyes”, która jest dostępna do darmowego pobrania zarówno w Apple App Store, jak i Google Play. Ta nowoczesna aplikacja umożliwia każdemu użytkownikowi na ocenę swojego wzroku, zarówno w przypadku widzenia bliskiego, jak i dalekiego. Dzięki niej można dokładnie sprawdzić ostrość wzroku, czyli zdolność oka do rozróżniania kształtów i szczegółów na określonym dystansie.
Warto podkreślić, że wczesna identyfikacja problemów ze wzrokiem ma ogromne znaczenie. Im szybciej wykryjemy potencjalne zaburzenia widzenia, tym skuteczniejsze mogą być działania korygujące. Aplikacja WHOeyes jest świetnym narzędziem, które może pomóc zidentyfikować te problemy szybko i skutecznie. To jednak nie zastępuje regularnych badań przeprowadzanych przez profesjonalistów, lecz ma na celu podkreślenie znaczenia dbania o swoje zdrowie oczu.
Dr. Bente Mikkelsen, Dyrektor WHO ds. Chorób Niezakaźnych, podkreśla, że „aplikacja WHOeyes może pomóc szybko zidentyfikować potencjalne problemy z widzeniem. Jest uzupełnieniem regularnych badań wzroku przeprowadzanych przez profesjonalistów, podkreślając wagę aktywnej opieki nad oczami”.
Aplikacja WHOeyes jest dostępna we wszystkich 6 językach ONZ, co czyni ją dostępną i przyjazną dla różnych grup ludzi na całym świecie. Ta inicjatywa WHO ma na celu zwiększenie świadomości w zakresie problemów ze wzrokiem oraz zachęcenie do regularnych badań wzroku. Dlatego warto wypróbować tę aplikację, aby dbać o swoje zdrowie oczu. Pamiętajmy, że zdrowe oczy to klucz do utrzymania jakości życia i pełnej aktywności.


 

Źródło: WHO