Od dotyku do sztuki: Sambhavi wprowadza na rynek torbę tkaną przez niewidomych

Istniejąca zaledwie od dwóch lat w branży tekstylnej marka Sambhavi wprowadziła na rynek innowacyjny materiał tkany przez osoby niewidome. Pierwszym produktem, który wykorzystuje ten wyjątkowy materiał, jest niewielka torba, którą firma planuje wprowadzić do sprzedaży. To wyjątkowe przedsięwzięcie ma na celu nie tylko prezentację zdolności tych niezwykłych tkaczy, ale także poprawę ich jakości życia.
Wiele z tych osób straciło wzrok w wyniku nieszczęśliwych wypadków lub różnych problemów zdrowotnych. Mimo tych trudności, nauczyli się tkactwa, wykorzystując w pełni swoje zmysły dotyku i słuchu. Firma Sambhavi poinformowała o tej inicjatywie w oświadczeniu prasowym, podkreślając swoje zobowiązanie do uhonorowania pracy tych artystów oraz zapewnienia im środków do życia.
Nowa torba od Sambhavi ma wymiary osiem na sześć cali i jest wyposażona w praktyczny zamek błyskawiczny. To jednak nie jedyne, co ją wyróżnia. Materiał, z którego została wykonana, pochodzi od niewidomych tkaczy, którzy swoimi wyjątkowymi umiejętnościami nadali mu niezwykłą jakość. Dodatkowo, wnętrze torby wyściela bawełniana podszewka, zapewniając wygodę i funkcjonalność.
Co sprawia, że ta torba jest jeszcze bardziej wyjątkowa? Wewnątrz znajduje się specjalna karta informacyjna, która opisuje społeczny wpływ produktu i prezentuje historię jego wykonania. To nie tylko produkt, to również przekaz i świadectwo pracy niewidomych artystów.
Projektantka i filantropka Abinithi Sammbavi Govindh założyła markę Sambhavi w 2021 roku. Firma obecnie pracuje nad stworzeniem swojej strony internetowej, która będzie kolejnym krokiem w promowaniu i uhonorowaniu pracy artystów niewidomych.


 

Źródło: In.fashionnetwork.com