Historia choroby, zgody na zabiegi operacyjne oraz inne procedury medyczne w alfabecie Braille’a. Dostępność wkracza do szpitala w Łęcznej

Szpital w Łęcznej może teraz pochwalić się nowymi udogodnieniami, które znacząco poprawią dostępność placówki dla pacjentów ze szczególnymi potrzebami. Realizując program „Dostępność Plus dla Zdrowia”, szpital stał się jedną z 50 placówek medycznych w Polsce, które zostały objęte tym projektem. Nowe technologie i sprzęt medyczny pozwalają teraz na jeszcze bardziej kompleksową opiekę nad pacjentami.
Jednym z kluczowych rozwiązań, które trafiły do szpitala w Łęcznej, jest sprzęt ułatwiający komunikację lekarzy z osobami niesłyszącymi lub z zaburzeniami mowy. Drukarka brajlowska, opaski monitorujące parametry życiowe pacjenta i wskazującego jego lokalizację oraz kiosk multimedialny to tylko niektóre z zakupów, które zostały zrealizowane w ramach Programu „Dostępność Plus dla Zdrowia”.
Dyrektor szpitala w Łęcznej, Krzysztof Bojarski, podkreśla, że nowe rozwiązania znacząco wpłynęły na jakość obsługi pacjentów. Na korytarzach placówki pojawiły się tabliczki z napisami brajlowskimi, co umożliwia pacjentom niedowidzącym czy niewidomym swobodne poruszanie się po szpitalu.
Dodatkowo, szpital uruchomił specjalną aplikację na tabletach, dedykowaną osobom głuchoniemym. Dzięki tej aplikacji pacjenci mogą komunikować się z lekarzami na poradniach oraz na SOR-ze, co znacznie ułatwia proces diagnostyki i leczenia.
Najważniejszym nowym nabytkiem jest drukarka brajlowska, która umożliwia wydrukowanie historii choroby, zgody na zabiegi operacyjne oraz inne procedury medyczne w alfabecie Braille’a. Dzięki temu pacjenci niedowidzący lub niewidomi mogą podejmować świadome decyzje dotyczące swojego leczenia.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł prawie 920 tysięcy złotych. To jednak wydatek, który znacząco podnosi standard opieki medycznej w szpitalu w Łęcznej i czyni go bardziej przyjaznym miejscem dla wszystkich pacjentów, niezależnie od ich indywidualnych potrzeb. Program „Dostępność Plus dla Zdrowia” to krok w kierunku bardziej inkluzywnego i dostępnego systemu opieki zdrowotnej, który pozwala na lepszą opiekę nad wszystkimi pacjentami. Szpital w Łęcznej stanowi doskonały przykład, jak innowacyjne rozwiązania mogą przyczynić się do poprawy jakości życia i opieki zdrowotnej w naszym kraju.


 

Źródło: UG Łęczna