Odkryj Pasję i Wartości Samurajskie na Zajęciach Dla Niewidomych

Materiał partnerski


 

Czy wiecie, że istniała gildia osób niewidomych w Japonii, która działała od 14. do końca 19. wieku? Jednym z jej członków był Zatoichi – postać będąca niewidomym masażystą i hazardzistą, który jednak skrywał w sobie ogromnego szermierza. Ta inspirująca historia dała nam impuls do stworzenia programu zajęć dla osób niewidomych i słabowidzących, które pozwolą wam odkryć pasję i wartości samurajskie.
Mamy niezwykłą okazję do podzielenia się z wami wyjątkowym projektem, który realizujemy już od jakiegoś czasu. Jeżeli interesuje was kultura Japonii, pragniecie spróbować swoich sił w sztuce walki czy po prostu chcecie znaleźć nową, pasjonującą formę aktywności fizycznej, to ta wiadomość jest dla was.
Szkoła Szabli Japońskiej Kenseikan, w ramach programu „Przełamujemy bariery poprzez japońskie, tradycyjne sztuki walki”, otwiera nowy termin zajęć, które odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00 (90 minut) w Szkole Podstawowej nr 127, ul. Kowieńska 12/20 (dzielnica Praga Północ – blisko stacji metro „Szwedzka”).
Co oferujemy:

  1. Bezpłatne zajęcia: Nasze zajęcia są całkowicie bezpłatne – Zadanie publiczne sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego. To doskonała okazja, by poznać nową aktywność inwestując tylko swój czas oraz zaangażowanie.
  2. Trening dla każdego: Niezależnie od poziomu sprawności fizycznej czy umiejętności, dostosujemy intensywność treningów do waszych potrzeb. Wiele ćwiczeń wykonywanych będzie w parach, dzięki czemu zyskacie wsparcie i motywację do osiągania kolejnych celów.
  3. Bezpieczna nauka: Rozpoczniemy od technik w powietrzu oraz ćwiczeń gotowych układów, a następnie wprowadzimy was w świat broni drewnianej. Pierwszy etap nie obejmuje walki sparingowej, więc poczujecie się pewniej i bezpieczniej.
  4. Małe grupy: Nasza grupa Zatoichi będzie liczyła maksymalnie 8 osób (w wyjątkowych sytuacjach 10), co pozwoli nam na indywidualne podejście do każdego uczestnika.
  5. Wartości samurajskie: Oprócz aktywności fizycznej, w naszych zajęciach skupiamy się na wartościach takich jak uprzejmość, życzliwość i prawość. Stworzymy zgraną i przyjazną grupę, w której możecie rozwijać się w duchu współpracy i wzajemnego szacunku.

Jeśli jesteście gotowi dołączyć do nas i odkryć nową pasję, zapraszamy na pierwsze zajęcia, które odbędą się 11.09.2023. Miejsce zbiórki to stacja metra Bródno/Szwedzka, a nasi uczniowie chętnie pomogą wam dotrzeć także z pobliskich przystanków autobusowych.
Aby się zapisać lub dowiedzieć się więcej, napiszcie na adres biuro@wszelkichmozliwosci.pl. To fantastyczna okazja do rozwijania się fizycznie i duchowo w inspirującym towarzystwie. Dołączcie do naszej grupy Zatoichi i razem odkrywajmy drogę wojownika!
Serdecznie zapraszamy,
Zespół Szkoły Szabli Japońskiej Kenseikan”