Zbadaj się za darmo podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia!

Termin i miejsce wydarzenia:
09.09.2023 (sobota), godz. 10:00
Teren przed Centrum Handlowym Magnolia Park
ul. Legnicka 58
54-204 Wrocław


 

W sobotę, 9 września, serdecznie zapraszamy na 14. edycję Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Bezpłatna kampania zdrowotna, promująca zdrowy styl życia, przenosi się na ulicę Legnicką, pod CH Magnolia Park. Wrocławianki i wrocławianie będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty badań profilaktycznych, specjalistycznych porad, wykładów i warsztatów, a także zrelaksować się podczas sąsiedzkiej potańcówki i spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.
W godzinach 10:00-18:00, zgodnie z hasłem „Więcej zdrowia, więcej życia!”, przestrzeń przed Centrum Handlowym Magnolia Park (ul. Legnicka 58) wypełni się atrakcjami, które są skierowane do wszystkich, którzy cenią sobie zdrowy tryb życia, aktywność na świeżym powietrzu, naturalne produkty spożywcze i dobrą muzykę.
Na miejscu będzie można między innymi zmierzyć ciśnienie krwi oraz poziom cukru we krwi, a także skorzystać z porad psychologicznych, dietetycznych i diabetologicznych. Przez cały dzień dostępny będzie również cytobus, a eksperci będą uczyć zasad pierwszej pomocy oraz inspirować do zdrowego stylu życia. Organizatorzy przygotowali ciekawe warsztaty i zajęcia dla różnych grup wiekowych. Dzieci będą miały okazję nauczyć się robić lemoniadę, pospacerować ścieżką sensoryczną i wziąć udział w wielopokoleniowej potańcówce.
„Chcemy, aby wrocławianki i wrocławianie mogli spędzić z nami sobotni, wrześniowy dzień w aktywny i zdrowy sposób, jednocześnie korzystając z oferty badań profilaktycznych, spotkań i wykładów z zakresu profilaktyki zdrowotnej” – mówi Joanna Nyczak, Dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia.
Do tegorocznej edycji swój udział zgłosiło ponad 40 wystawców, w tym: Wrocławskie Centrum Zdrowia, Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Wrocław Centrum, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ochotnicza Straż Pożarna – Grupa Ratownictwa Specjalistycznego „STARÓWKA”, Fundacja „NON LICET”, Fundacja „Pokonać Endometriozę”, Synexus Polska, Fundacja „Polska Górom!”, Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół, Fundacja W Związku z Rakiem, Centrum Kardiologiczne „Pro Corde” oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Udział we wszystkich badaniach i konsultacjach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Ze względu na otwarty charakter wydarzenia o udziale decyduje kolejność zgłoszeń przy poszczególnych stoiskach.
Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023 organizowane są przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Ładne Historie oraz Centrum Handlowym Magnolia Park. Kampania finansowana jest ze środków Gminy Wrocław.


 

Źródło: Biuro Prasowe UM Wrocław