„Cud” – spektakl z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:

10.09.2023 (niedziela), godz. 16:00
Teatr im. Wilama Horzycy
Plac Teatralny 1
87-100 Toruń
O godz. 15:00 odbędzie się także tzw. touch tour, podczas którego będzie można wejść na scenę i dotknąć rekwizytów.
Informacja o biletach i rezerwacja miejsc:
tel. (56) 622-88-41
SMS: 605-034-199
e-mail: edukacja@teatr.torun.pl


 

Słoneczna Hiszpania wypełniona melodiami prosto z Andaluzji. Hubert, biznesmen w średnim wieku, wyrusza w podróż przez Europę, by spotkać się z adwokatem w sprawie rozwodu. Z powodu awarii samochodu jest zmuszony zatrzymać się w San Miguel. Jedyny wolny pokój w mieście nie odpowiada wymaganiom biznesmena, a na dodatek właściciel hotelu (Juan) dokwaterowuje Hubertowi młodą autostopowiczkę (Nelli).
Nieporozumienia i niesnaski zdanych na siebie lokatorów, doprowadzają do niezwykłej sytuacji – „cudu andaluzyjskiego”. Na skutek działania siły wyższej Hubert i Nelli zamieniają się ciałami. A to dopiero początek tej zwariowanej farsy. Akcja nabiera tempa, gdy w hotelu pojawiają się Róża i Benny – partnerzy dwójki bohaterów, którzy nie mają pojęcia z kim tak naprawdę mają do czynienia.
Dzięki szczerym rozmowom uświadamiają sobie, co w życiu jest najważniejsze. Obie pary – Róża i Hubert z dwudziestopięcioletnim stażem małżeńskim oraz Nelli i Benny znający się od sześciu miesięcy – dochodzą do tego samego wniosku: „odkryliśmy na nowo, czym jest miłość. I to jest prawdziwy cud”.